Strona Główna
Kim jesteśmy?
Wydarzenia i spotkania
Nowicjat
Przedszkole
Oratorium
Dom w Garbowie
Galeria zdjęć
Linki - czyli warto zajrzeć
Kontakt


ZAPRASZAMY NA NASZĄ NOWĄ STRONĘ  SALEZJANKI.WAW.PL
ale to już było...:

BOSKO na BIS, czyli Boskie Igrzyska Sportowe

... i to gdzie – w samym Garbowie!

            Lekcje zakończone, szkoła jakby opustoszała, cisza, koniec pierwszego semestru... dzieci, młodzież, nauczyciele, pracownicy szkoły – wreszcie zasłużony odpoczynek!

            Tak pewnie było w piątkowy, późny wieczór, bowiem już w sobotę rano (18 stycznia) na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Garbowie już od rana gromadzili się duzi i mali, przedszkolaki i uczniowie, rodzice, wychowawcy, nauczyciele. Ponad 200 osób z terenu gminy Garbów i nie tylko, uczestniczyło w Boskich Igrzyskach Sportowych zorganizowanych jak w ubiegłych latach przez Siostry Salezjanki, z okazji uroczystości głównego patrona zgromadzenia, czyli św. Jana Bosko.

            Wspólna modlitwa, zabawa, śpiew, taniec, rodzinne zawody sportowe, mecz piłki nożnej, ciepły posiłek, nagrody... i nie było ważne to, czy ktoś ma 4 lata czy ... o wiele więcej – zabawom nie było końca. Wiele radości, spontaniczności i, jak to powiedziała Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Garbowie – Nina Bartoszcze – Wylaź: „W tym twórczym chaosie każdy odnajdzie swoja przestrzeń i harmonię”.

            W Boskich Igrzyskach uczestniczyli w tym roku: wychowankowie Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek im. bł. Laury Vicuna wraz z rodzicami, wychowawczyniami i siostrami; dzieci i młodzież z Oratorium Sióstr Salezjanek im. św. Jana Bosko wraz z animatorami, siostrami nowicjuszkami; dzieci z Niepublicznego Przedszkola im. św. Jana Bosko z Lublina, prowadzonego przez „Stowarzyszenie Jestem”, wraz z rodzicami, wychowawcami; wychowankowie z Domu Dziecka w Przybysławicach wraz z opiekunami, a także dzieci, młodzież z okolicznych szkół, ich rodzice i najbliżsi.

            Dziękujemy raz jeszcze wszystkim, którzy wraz z nami zechcieli uczcić świętego Jana Bosko, szczególnie tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego święta: wychowawczyniom  z przedszkola Sióstr Salezjanek, animatorom i młodzieży z Garbowa, Księdzu Kapelanowi Tadeuszowi Szaniawskiemu za celebrowanie Mszy św., a także Siostrom Nowicjuszkom i całej Wspólnocie Sióstr z Garbowa.

Szczególne słowa podziękowania pragniemy skierować do Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Garbowie – Niny Bartoszcze – Wylaź, za wielką otwartość w związku z udostępnieniem sali gimnastycznej i sprzętu szkolnego, a także za tę codzienną życzliwość i okazywany entuzjazm wobec proponowanych przedsięwzięć. Spotkanie to nie mogłoby również odbyć się bez wsparcia finansowego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Garbowie. Na ręce Pani Kierownik – Marty Plecha, składamy nasze „dziękuję”, nie tylko za poparcie tej inicjatywy ale za dotychczasową owocną współpracę na rzecz dzieci i młodzieży z terenu Gminy Garbów.

Wszystkim życzymy tego, co św. Jan Bosko uznawał za najważniejsze – wiele RADOŚCI, pamiętając zawsze, że ta prawdziwa radość ma swoje źródło w czystym sercu! Zapraszamy na wspólne świętowanie już za rok!

Z wdzięcznością i modlitwą za wstawiennictwem św. Jana Bosko – Siostry Salezjanki.

 

GARBOWSCY KOLĘDNICY           27-28 XII 2013

 ZDJĘCIA - KONIECZNIE ZOBACZ:)

"Niesłychana to nowina, Panna porodziła Syna - Jezusa!"

Te słowa rozbrzmiewały po Garbowie i okolicznych miejscowościach w ostatnich dniach grudnia, kiedy to grupy dzieci i młodzieży z Oratorium św. Jana Bosko w Garbowie wraz z siostrami i nowicjuszkami,oraz zaproszeni goście z Lublina, wyruszyli aby ogłosić wieść o narodzeniu Zbawiciela.
W tym roku, podczas dwóch dni kolędowania, Dobrą Nowinę o Bożej Miłości rozgłaszało prawie 50 małych i dużych kolędników. Pierwszego dnia, tj. 27 grudnia kolędnicy w pięciu grupach wyruszyli w stronę Garbowa oraz części Bogucina, natomiast 28 grudnia w kierunku Karolina, Lesiec oraz z drugiej strony Bogucina. Podobnie jak w ubiegłych latach, zaskoczyła nas i wręcz onieśmieliła otwartość domów, ale przede wszystkim otwartość ludzkich serc, otwartość serc mieszkańców naszej parafii, na potrzeby misji i tych, którzy trudzą się by w odległych częściach świata przekazywać ludziom prawdę o Bożej dobroci i głosić Ewangelię. Zebrane ofiary przekażemy w całości dla Sióstr Salezjanek, które pracują na misjach w Afryce.
Łzy szczęścia, radości ale i wzruszenia towarzyszyły nie tylko tym, których  odwiedzaliśmy, ale również nam - kolędnikom... czasem tak niewiele trzeba, zwykły gest życzliwości, uśmiech, dobre słowo... nie potrzeba wielkich, spektakularnych czynów na które czasem po prostu nie mamy siły czy prezentów na które brak możliwości... nie potrzeba również mądrych słów, bo w prostocie jest piękno i siła.... i wtedy jest właśnie Boże Narodzenie, wtedy Bóg rodzi się w sercu człowieka, kiedy odważymy się by po prostu zwyczajnie "być"; aby "być" nie tylko obok kogoś, pod jednym dachem, ale kiedy odważymy się "być" z drugim, aby porozmawiać, aby wysłuchać... niech Bóg rodzi się w naszych sercach, w naszych domach, rodzinach każdego dnia; niech króluje, prowadzi i umacnia...
Dziękujemy raz jeszcze za hojne i otwarte serca. Polecamy modlitwie wszystkich misjonarzy i misjonarki.

 
Nie ściemniaj, ale świeć przykładem...

czyli z Niepokalanej zdjęć kilka:)Witamy na stronie internetowej Nowicjatu i Przedszkola Sióstr Salezjanek w Garbowie!
  
>designed by Inforpol, 2006