Dzisiaj jest:
Twoje Menu Jesteś tutaj:    /   Świetlica

Biuletyn Informacyjny

Jeśli chcesz otrzymywać
najnowsze informacje o naszej
szkole dodaj swój adres e-mail


Rodzinne warsztaty origami

       11 marca kolejny raz spotkaliśmy się na rodzinnych warsztatach origami. Tym razem uczniowie rodzice i dziadkowie oraz nauczyciele mieli możliwość stworzyć kompozycje kwiatowe i pudełka z zajączkiem na wielkanocną słodką niespodziankę.

 
MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE Z MUZYKĄ OD UCHA DO UCHA

    W piątek 2 grudnia odbyło się spotkanie z muzyką, które przeniosło nas do krainy świętego Mikołaja. Uczniowie mieli możliwość poznania niesamowitego instrumentu - ksylofonu.

   
 
DZIEŃ SENIORA

     W dniu 18 listopada po raz kolejny, w naszej świetlicowej gromadzie, odbyło się spotkanie pokoleń - dziadków, rodziców, wnuków i dzieci. Mogliśmy wspólnie spędzić miło czas oglądając inscenizację pt." Czerwony Kapturek" przygotowaną przez uczniów klasy II d.

 
PODRÓŻE PO ŚWIECIE

   W tym roku szkolnym realizujemy świetlicowy cykl zajęć "PODRÓŻE PO ŚWIECIE". Pragniemy przybliżyć uczniom nie tylko kulturę, geografię i obyczaje z różnych zakątków świata lecz stworzyć możliwość poznania podróżników i pasjonatów przygód. Na nasze pierwsze spotkanie przybył zdobywca Mont Blanc i opowiedział uczniom o przygotowaniach do wspinaczki wysokogórskiej.

 
SPOTKANIE LITERACKIE
   Kontynuując tradycję spotkań z pisarzami, w październiku uczniowie klas III mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach z panią Moniką Kowaleczko-Szumowską autorką "Gupikowa".
   Dowiedzieli się o wszystkich etapach powstawania książki od pomysłu do druku.
   Natomiast uczniowie klas II weszli w świat kliniki małych zwierząt i opowieści pana Tomasza Szweda z akompaniamentem gitary i piosenek.
 
 
SPOTKANIA Z MUZYKĄ

     Powitanie pierwszaków i przedszkolaków w naszej gromadzie świetlicowej urozmaiciło spotkanie z muzyką OD UCHA DO UCHA. Dzieci miały możliwość twórczego udziału w audycji, której motywem przewodnim była gitara.

   
 
ZAJĘCIA KULINARNE

       Już od września rozpoczęliśmy nasze świetlicowe warsztaty kulinarne. Pierwsze odbyły się pod hasłem "sałatki owocowe" i dały wiele radości uczniom. Kolejne zajęcia już w październiku, ich bohaterem będzie kapusta.

 

 ^^^^^^^^2016/17^^^^^^^

 
TYDZIEŃ EKSPERYMENTÓW

       To czas w świetlicy kiedy nasi uczniowie stają się małymi naukowcami i bacznymi obserwatorami różnych zjawisk.

 

 
DZIEŃ SENIORA

      Wieczorem 26 listopada odbyło się spotkanie z okazji świetlicowego dnia seniora pt." Drzewo Miłości".

 

 
SPOTKANIE Z MUZYKĄ OD UCHA DO UCHA

      Tym razem Don Kichot, gitara i jej dźwięki królowały w naszej świetlicy. Uczniowie bardzo zaangażowali się we wspólne poznawanie rytmów i muzyczną opowieść.

 
RODZINNE WARSZTATY ORIGAMI

    5 grudnia odbyły się świąteczne warsztaty. Każdy z uczestników zaniósł do domu, w zielonej samodzielnie wykonanej torebce, małego mikołajka i gwiazdeczki na choinkę. Pomagała nam, w składaniu tych form, absolwentka naszej szkoły, zafascynowana sztuką origami i realizująca projekt pt. "Sztuka origami łączy pokolenia".

 
WARSZTATY PIERNICZKOWE

          W ramach zajęć kulinarnych odbyły się warsztaty dekorowania pierników lukrem królewskim. Uczniowie obok zajęć praktycznych dowiedzieli się również o historii pierników i poznali legendę pt. "Katarzynki".

 

 
SPOTKANIE Z LEKARZAMI Z FUNDACJI CZD

     Celem naszych zajęć nie była nauka resuscytacji lecz oswojenie dzieci z sytuacjami zagrażającymi życiu. Nauka udzielania pomocy " na swoją miarę" - czyli wiedzieć jak się zachować razie wypadku, którego mogą być świadkami w domu, szkole czy na ulicy. Praca z fantomem należała do elementów pokazowych i próby zmierzenia się z własnymi możliwościami.

 
Powitanie pierwszaków
       W piątek 23 października uroczyście powitaliśmy pierwszaków w naszej gromadzie świetlicowej. Występ dla nich przygotowali uczniowie koła teatralnego, a pamiątkowe zakładki do książek stworzyli pasjonaci orgiami z pomocą wychowawców świetlicy. Jeszcze raz serdecznie witamy i życzymy najmłodszym uczniom dobrze spędzonego czasu w  gronie świetliczaków.
 
 
 
Spotkanie

       Dnia 21 października odbyło się autorskie spotkanie z panią Renatą Piątkowską. Było to również podsumowanie naszego tematu dotyczącego ochrony praw zwierząt. Poznaliśmy wiele nowych opowiadań o różnych zwierzętach, które przedstawione są w kolejnych książkach pani Piątkowskiej takich jak:

 
Zajęcia Kulinarne

         W tym roku kontynuujemy realizację tematu "ABC zdrowego odżywiania", dlatego raz w miesiącu będą odbywały się zajęcia kulinarne. Wrześniowe dotyczyło sezonowych owoców z których uczniowie przygotowali sałatki. Natomiast październik rozpoczęliśmy pod znakiem kapusty, jej kiszenia i robienia surówek.

 

 

 
Dzień Zwierzaka

     W dniu 26 września już kolejny raz spotkaliśmy się w gronie miłośników i hodowców domowych zwierząt. W tym roku obok psów, kotów, świnek morskich gościliśmy kraba. Nasza świetlicowa świnka morska była zachwycona spotkaniem z Justyną i Maliną u których spędziła lato - serdecznie dziękujemy Patrycji i jej rodzicom za pomoc.

 

 
Spotkanie z muzyką "OD UCHA DO UCHA"

         28 września odbyło się pierwsze z planowanych spotkań z muzyką pt. "KROKODYL". Uczestniczyli w nim uczniowie klas I, którzy mieli możliwość poznać piękne i tajemnicze dźwięki perkusji. W kolejnych miesiącach p. Marcelina Sowa odwiedzi nas z różnymi instrumentami i spotka się z uczniami innych klas.

 

 

Rodziców dzieci korzystających ze świetlicy szkolnej

prosimy o wpłacanie składek

wspierających funkcjonowanie świetlicy

(zakup artykułów plastycznych i biurowych, pomocy dydaktycznych, dodatkowe zajęcia rozwijające umiejętności dzieci itd.).

W roku szkolnym 2015/16 składka na świetlicę wynosi 10 zł / miesiąc

(100 zł za cały rok)

Składki prosimy wpłacać bezpośrednio w świetlicy szkoły

lub

przelewem (z dopiskiem: "ŚWIETLICA"- imię, nazwisko, klasa dziecka) na konto:

PEKAO S.A. oddział w Warszawie

54 1240 6250 1111 0000 4593 3574

lub bezpośrednio u pani Katarzyny Ciepielak

 RADA RODZICÓW

 
  Więcej w zakładkach obok...
 

.


 facebook

 


 

 


 
Konto szkoły nr:
29 1030 1508 0000
0005 5033 8068