Dzisiaj jest:
Twoje Menu Jesteś tutaj:    /   Aktualności

Biuletyn Informacyjny

Jeśli chcesz otrzymywać
najnowsze informacje o naszej
szkole dodaj swój adres e-mail


"Aktywne soboty"

 

 
  
 
 
DNI URSYNOWA 2017

              W tym roku Ursynów świętuje swoje 40-lecie. I z tej okazji na scenie dla dzieci  zaprezentował się chór SP 100 wraz z solistami.

           Uczniowie naszej szkoły dali piękny pokaz śpiewu i tańca. Występ trwał pół godziny. Soliści zostali nagrodzeni wielkimi brawami.

  

Gratulujemy!

 

 
V Ursynowski Festiwal Pieśni Powstania Warszawskiego

     Serdecznie gratulujemy Aleksandrze Hamzie z klasy Vb wyróżnienia w V Ursynowskim Festiwalu Pieśni Powstania Warszawskiego. Ola zaśpiewała piosenkę „Warszawo ma”.

    Z tą samą piosenką Ola wystąpiła w koncercie z okazji Dnia Dziecka zorganizowanym w Instytucie Pamięci Narodowej przy ul. Marszałkowskiej.

 

Gratulujemy Oli i życzymy dalszych sukcesów!

 
IX Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży I TY TEŻ MASZ TALENT

 

     Z radością prezentujemy laureatów:

 

I MIEJSCE Daria Pawelska z klasy 3 b (taniec)

I MIEJSCE Milena Grigoryan z klasy 6 a (śpiew)

II MIEJSCE  Nina Woziwodzka z klasy 3 b (śpiew)

II MIEJSCE  Agata Czyż z klasy 3 b (fortepian)

II MIEJSCE Alicja Marczak z klasy 5 b (skrzypce)

II MIEJSCE Dawid Wołochowicz z klasy 2 b (wiolonczela)

 

Serdecznie i gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
Gala konkursu „Setka Festiwal 2017”

  

 

 

 

        26 kwietnia 2017 r. odbyła się gala dzielnicowego konkursu „Setka Festiwal 2017”. Konkurs został zorganizowany z okazji Roku Rzeki Wisły. Celem konkursu było poznanie rzeki Wisły, jej walorów ekologicznych, przyrodniczych, kulturowych i krajoznawczo – turystycznych. Projekt otrzymał także dofinansowanie w formie dotacji w „zakresie wiedzy o środowisku i ekologii” z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W konkursie wzięło udział 113 uczniów z 12 szkół podstawowych i 4 gimnazjów z Dzielnicy Ursynów.

  Pomysłodawcami i organizatorami konkursu byli dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 100.

 
W Bibliotece Publicznej na ul. Fanfarowej.

    06.06.17 r. przedstawiciele samorządu uczniowskiego oraz koła dziennikarskiego z  p. Dorotą Wawer pojechali do Biblioteki Publicznej na ul. Fanfarowej.

   Gdy dotarliśmy na miejsce, spotkaliśmy tam panią bibliotekarkę , która pokazywała i doradzała nam , jakie książki mogłyby się znaleźć w naszej szkolnej bibliotece. Potem wszyscy przenieśliśmy się do małego pokoju, gdzie notowaliśmy nazwiska autorów i tytuły książek prezentowanych przez panie oraz takich , które zwróciły naszą uwagę. Ponieważ nie było wśród nas nikogo z klas I – III, sami musieliśmy trochę pogłówkować , co mogłoby się podobać dzieciom w tym wieku. W tej bibliotece było bardzo dużo książek dla dzieci i młodzieży. Udało nam się stworzyć dość bogatą listę propozycji tytułów dla nas.

     Wyprawa była udana, wróciliśmy zadowoleni i nikt nie żałował, że stracił lekcje. Mamy nadzieję ,że nasze propozycje znajdą się  już niedługo w  bibliotece szkolnej.

 

                                                                                               Urszula Słowik kl. 4 b

 
40. Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka

             

               W poniedziałek i wtorek (6 i 7 marca) w szkolnej bibliotece zebrało się 38 uczestników szkolnych eliminacji 40 Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. Rozbrzmiała poezja… Komisja konkursowa miała trudne zadanie, bo do etapu dzielnicowego  mogło zakwalifikować się tylko 5 uczestników, a wszyscy uczniowie prezentowali wysoki poziom recytacji.

Do II etapu zakwalifikowali się:

Cyprian Grabowski z klasy 2d

Oliwia Krawczyk z klasy 4a

Urszula Słowik z klasy 4b

Dominika Marczak z klasy 5b

Wiktor Gierlach z klasy 6b

 

Podczas koncertu finałowego, który odbył się 25 marca w Urzędzie Dzielnicy Ursynów, 126 uczestników dzielnicowych eliminacji otrzymało dyplomy i nagrody. Jury wybrało sześcioro zwycięzców, którzy będą reprezentować naszą dzielnicę w konkursie ogólnomiejskim. Nagrodzona „szóstka” wyrecytowała przed zebraną publicznością swoje utwory.

 

Miło nam poinformować, że wśród ursynowskich zwycięzców znalazło się dwoje uczniów Naszej Szkoły: Cyprian Grabowski i Urszula Słowik. Wyróżnienie zdobyła Dominika Marczak. Bardzo się cieszymy z sukcesów naszych Uczniów.

Gratulujemy! Życzymy powodzenia podczas przesłuchań wojewódzkich.

 

ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE - WIELKI SUKCES UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

W dniach 22 i 23 kwietnia odbył się finał 40 Recytatorskiego Konkursu Warszawska Syrenka. W finale wzięło udział ok. 178 uczniów z Warszawy i okolic. Z naszej szkoły wystąpiła 2. uczniów, którzy jednocześnie byli reprezentantami Dzielnicy Ursynów: Cyprian Graboski z 2d i Ula Słowik z 4b.  Cyprian Grabowski zajął I miejsce w kategorii szkół podstawowych kl. 1 - 3, a Ula Słowik została wyróżniona w kategorii szkół podstawowych kl. 4 - 6.

 

 
REKRUTACJA 2017/2018

 Szanowni Państwo.

W dniu 20 czerwca 2017r. o godz. 18.00

dyrektor Szkoły Podstawowej nr 100

zaprasza

Rodziców uczniów przyjętych do klasy pierwszej  i  oddziału przedszkolnego

w roku szkolnym 2017/2018 na   zebranie   organizacyjne.
 
WIWAT MAJ, TRZECI MAJ w SP100

                 28 kwietnia w szkole odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta – 226 Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Lekcję historii wg. własnego scenariusza przygotowali uczniowie klasy VIc  pod opieką  wychowawczyni i nauczycielki j. polskiego   Pani Urszuli Sobkiewicz oraz nauczycielki historii Pani Pauliny Paszkowskiej. Uroczystość uatrakcyjnił występ chóru prowadzonego przez nauczycielkę muzyki Panią Izabelę Winiarską. Dekorację przygotowała Pani Wiesława Żebrowska i Aleksandra Byczkowska.  Pani Dyrektor opowiedziała uczniom o historii polskiego konstytucjonalizmu oraz roli konstytucji w tworzeniu demokratycznego i praworządnego państwa.

 
Lato w Mieście 2017

     Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza dzieci i młodzież do udziału w programie  „Lato w Mieście”, który będzie realizowany w dniach od 26 czerwca do 31 sierpnia 2017 r.

    W 8 wakacyjnych placówkach edukacyjnych, które będą znajdować się w  7 szkołach podstawowych i 1 gimnazjum, zostanie zapewniona opieka dla 1.300 uczestników, w wieku  od 6 lat (pierwsze klasy szkoły podstawowej) do 16 lat.

    Uczestnicy akcji będą mogli uczestniczyć w różnorodnych zajęciach: artystycznych, sportowych, edukacyjnych, rekreacyjnych, muzycznych czy plastycznych przygotowanych przez wychowawców. Grupy z wakacyjnych placówek edukacyjnych będą mogły także korzystać z dzielnicowej i miejskiej oferty zajęć: seansów filmowych, spektakli teatralnych, lekcji muzealnych czy też uczestniczyć w spotkaniach z ciekawymi ludźmi.

 
KARTA ROWEROWA

     Dnia 15 maja 2017r. w naszej szkole przy współpracy  Straży Miejskiej został przeprowadzony egzamin praktyczny na kartę rowerową. Do egzaminu przystąpiło 52 uczniów. Podczas jazdy na rowerze ważne było przełożenie wiedzy teoretycznej na praktyczną. Egzamin praktyczny obejmował:

- przygotowanie roweru do jazdy,

- jazda rowerem na wprost- ruch prawostronny,

reagowanie na znaki drogowe- przejście dla pieszych (stępowanie pierwszeństwa   

    pieszemu),

- sygnalizowanie zmiany  pasa ruchu i kierunku jazdy,

- ustępowanie pierwszeństwa na skrzyżowaniu równorzędnym,

- zachowanie się rowerzysty na rondzie.

 

    Wszystkim, którzy pomyślnie zdali egzamin, gratulujemy i życzymy szerokiej drogi.

 
„ Gwiazdy z „ Tańca z Gwiazdami” w Setce”

    29.05.2017r. gościliśmy w naszej szkole Iwonę Cichosz, niesłyszącą tancerkę i Miss Świata Głuchych oraz Stefano Terrazzino, instruktora tańca. Znamy ich z finału 7. edycji „ Tańca z Gwiazdami”. Spotkaliśmy się z nimi w sali gimnastycznej, zadawaliśmy mnóstwo pytań. Dzięki odpowiedziom Iwony i Stefana dowiedzieliśmy się, jak wygląda życie sławnych osób. Usłyszeliśmy, a właściwie zobaczyliśmy – bo Iwona porozumiewała się z nami w języku migowym - że bycie osobą Głuchą nie przeszkadza w osiągnięciu sukcesu, wystarczy tylko uwierzyć w siebie.

   Zaproszeni goście zademonstrowali nam swoją finałową choreografię. Szczerze podziwialiśmy talent i determinację pani Iwony, nie szczędząc parze  braw.
   Ich taniec był niezwykły! Na koniec gwiazdy rozdawały autografy. Kolejka zajmowała całą salę gimnastyczną, bo łowców autografów nie brakowało!
   Na dodatek można było sobie zrobić z parą zdjęcie (tak na wszelki wypadek, żeby rodzina uwierzyła
J).

    Dzięki temu spotkaniu dowiedzieliśmy się, że każdy, absolutnie każdy może osiągnąć sukces.

Artykuł powstał dzięki tekstom:

Marii Modrzejewskiej, Jana Ziółkowskiego i Julii Zawadzkiej- uczniów klasy 4c.

 
Szachowy debiut uczniów SP100

         2 czerwca 2017 roku na warszawskim Torwarze odbył się ogólnopolski turniej szachowy zorganizowany w ramach projektu „Edukacja przez szachy w szkole”. Brały w nim udział dzieci z klas I-III. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas Ia i Ib, którzy musieli się zmierzyć nie tylko z szachistą po przeciwnej stronie szachownicy, ale również z ogromnym stresem, bowiem to był ich pierwszy turniej szachowy (tak dużej rangi). Wielkim sukcesem jest 29. miejsce, biorąc pod uwagę to, że był to nasz debiut, a do tej sportowej konkurencji przystąpiło około 700  uczniów  ze 100 szkół z całej Polski.

Gratulujemy sukcesów i czekamy na kolejne dobre wieści!

 
Z wizytą na Warszawskich Targach Książki.

          18 maja 2017 r. uczniowie klasy 6 c wraz z wychowawcą i nauczycielem-bibliotekarzem udali się na Stadion Narodowy, aby obejrzeć tegoroczną ofertę książek dla dzieci i młodzieży. Swoje najnowsze tytuły prezentowały wydawnictwa: Media Rodzina, Ezop , Dwie Siostry, Zakamarki, Muchomor , Mamania, Prószyński i S-ka .Dodatkową atrakcją były warsztaty historyczne dotyczące początków państwa polskiego, przygotowane przez czasopismo historyczne „Mówią Wieki”.

        Uczniowie zakupili interesujące pozycje książkowe i już w drodze powrotnej, w metrze, rozpoczęli lekturę swoich zdobyczy.

        Zaprezentowane pozycje wydawnicze będą bazą do stworzenia listy tytułów książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

 
Dyżury wakacyjne w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych w 2017 r.

Szanowni Rodzice.

Zapisy do dyżurujących w okresie wakacyjnym przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, będą prowadzane z wykorzystaniem systemu elektronicznego.

 

1.  Rodzice/prawni opiekunowie zainteresowani zapisem dziecka na dyżury wakacyjne składają do dyrektora przedszkola/szkoły, do którego uczęszcza dziecko, potwierdzenie udziału w elektronicznym zapisie na dyżury wakacyjne.

2.  Dostęp do systemu zapisów możliwy jest za pomocą:

§  hasła wydanego przez dyrektora przedszkola/szkoły, po otrzymaniu od rodziców/prawnych opiekunów potwierdzenia udziału w elektronicznym zapisie, o którym mowa w pkt. 1,

 

Harmonogram zapisów na dyżury wakacyjne
w przedszkolach/oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych
lipiec –sierpień 2017 r.

 

Data

Etap rekrutacji/czynność rodzica

od

do

10 kwietnia

26 kwietnia

Składanie przez rodziców dzieci uczęszczających
do przedszkola/oddziału przedszkolnego potwierdzenia udziału w elektronicznym zapisie
na dyżury wakacyjne.

21 kwietnia

26 kwietnia

Wydanie rodzicom haseł dostępu do konta
w elektronicznym systemie zapisu.

26 kwietnia

godz. 12.00

12 maja

godz. 12.00

Rejestracja w systemie wniosków
o przyjęcie na dyżur.

26 kwietnia

godz. 12.00

15 maja

godz. 17.00

Złożenie podpisanego wniosku o przyjęcie na dyżur wakacyjny w dyżurującym przedszkolu/szkole pierwszego wyboru lub placówce, do której aktualnie uczęszcza dziecko.

25 maja

godz. 13.00

Opublikowanie list dzieci zakwalifikowanych
na dyżury wakacyjne.

25 maja
godz. 14.00

Opublikowanie wykazu wolnych miejsc.

25 maja

 

16 czerwca

Potwierdzenie zapisu dziecka
do dyżurującego przedszkola/oddziału przedszkolnego, do którego dziecko zostało zakwalifikowane
  – wniesienie opłaty za żywienie.

21 czerwca

godz. 13.00

Opublikowanie list dzieci przyjętych
na dyżur wakacyjny.

           

21 czerwca

godz. 14.00

Aktualizacja wykazu wolnych miejsc.

Wykaz dyżurujących w okresie wakacyjnym przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych znajdziecie Państwo na stornie Biura Edukacji  www.edukacja.warszawa.pl

 
Warsztaty teatralne "Tworzyć teatr"

       

     Klasy IV a i c uczestniczyły w w dwuczęściowych, ciekawych warsztatach prowadzonych przez zawodowego aktora Artura Zajta. 14 października klasy ćwiczyły dykcję i ruch sceniczny. Uczniowie otrzymali role i piosenki do nauczenia się. 21 października w sali nr 5 kręcili film.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 
OPOWIADANIA UKRYTE W KOŁACH

       W dniu 17 marca odbyło się uroczyste podsumowanie VII edycji dzielnicowego konkursu orgiami pt." OPOWIADANIA UKRYTE W KOŁACH" pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Ursynów. W konkursie wzięło udział 11 szkół, z których zostało złożonych 68 prac. Wyłoniono 12 laureatów oraz przyznano 20 wyróżnień i jedną nagrodę specjalną. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom.

 
BEZPŁATNE PRZEJAZDY DLA UCZNIÓW

     Szanowni  Rodzice.

    Od 1 września 2017r. władze m.st. Warszawy wprowadzają bezpłatny przejazd dla uczniów. Aby z tego skorzystać, musicie Państwo wypełnić wniosek i dołączyć podpisane nazwiskiem dziecka jego zdjęcie. Tak wypełniony wniosek należy złożyć u wychowawcy klasy w nieprzekraczalnym terminie do dnia 7 kwietnia 2017r. Więcej informacji i wniosek znajdziecie Państwo w załącznikach.

                                                                                                            Dyrektor szkoły
                                                                                                            Halina Chaber
 
Bal karnawałowy 2017

       Z początkiem lutego sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową.  W zimowej scenerii inspirowanej baśnią o Królowej Śniegu uczniowie, nauczyciele i rodzice bawili się doskonale. Przygotowania do balu zaczęły się z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Uczniowie pod kierunkiem pani Aleksandry Byczkowskiej i Wiesławy Żebrowskiej wykonali elementy dekoracji. Ba! Wiele elementów wykonali również nauczyciele, twierdząc, że składanie papieru w harmonijki i wyczarowywanie z nich śnieżynek to doskonałe zajęcie. W rytm tegorocznych przebojów, którymi zawiadował DJ Rafał bawiliśmy się tak dobrze, że nawet nie wiedzieliśmy kiedy czas zabawy dobiegł końca. Podczas balu rodzice zorganizowali nam kawiarenkę, która kusiła pączkami i innymi przysmakami. Szkoda, że taki bal jest tylko raz w roku. Z utęsknieniem czekamy już na kolejną karnawałową zabawę.

 
EDUKACJA TEATRALNA PO RAZ KOLEJNY…

15 i 16 marca klasy 5a i 5b uczestniczyły w warsztatach teatralnych prowadzonych przez zaprzyjaźnionego ze szkołą aktora Pana Artura Zajta. Podczas pierwszego spotkania nasi uczniowie wykonywali ćwiczenia fizyczne i dykcyjne pod okiem instruktora, aby następnego dnia podjąć wyzwanie nagrania spektaklu teatralnego. Z sali dochodziły odgłosy burczenia, pomrukiwania i innych dźwięków, które stanowiły preludium dnia drugiego. 

W kolejnej części warsztatów instruktorzy  wtajemniczali  młodych aktorów  w zasady animacji lalkowej, by na koniec nagrać gotowe sceny.  Zabawy  i śmiechu było co niemiara!

Po warsztatach teatralnych pozostaną niezapomniane wrażenia oraz filmowy zapis spektaklu zatytułowanego  ,,W Stumilowym Lesie”.

 

 

          W tym pięknym czasie, jakim jest Wielkanoc życzymy Nauczycielom, Pracownikom Szkoły, Rodzicom i Uczniom wiary, nadziei, miłości i pokoju, radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodzinnym oraz wesołego Alleluja.

Dyrekcja Szkoły.

 
Pierwszy dzień wiosny w SP 100

             Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole upływał w radosnej atmosferze,  mimo  że widok za oknem wiosenny wcale nie był.  Uczniowie  witali wiosnę   kolorowymi  ubraniami i szalonymi fryzurami.  A  zorganizowany przez wolontariat pokaz talentów wywołał na kilka chwil słońce zza chmur.

W popisach  wzięli udział uczniowie, którzy chcieli pochwalić się swoim talentem i pasją. Wśród naszych artystów  najwięcej było miłośników muzyki, którzy swoim wokalnym talentem zdobyli uznanie publiczności. Usłyszeliśmy wiele znanych i mniej znanych utworów  w aranżacji młodszych i starszych uczniów. Na uwagę zasłużyły najmłodsze uczestniczki naszego pokazu –odważnie, choć nie bez lekkiej tremy zaśpiewały piękne, dziecięce piosenki.  Zupełnie jak w popularnym kiedyś programie  „Od przedszkola do Opola”

Muzyka to także gra na instrumencie i tu również znalazły się osoby, które zagrały wybrane utwory na skrzypcach czy pianinie. Usłyszeliśmy fragmenty muzyki klasycznej m.in. pięknie zagranego „Czardasza” oraz filmowej - melodię  z „Nietykalnych”,  „Piratów  z Karaibów” oraz „Gwiezdnych wojen”.     

            Podziwialiśmy także różne rodzaje tańca: taniec  towarzyski, balet, akrobatykę, taniec  nowoczesny,  jazdę na waveboardzie  oraz pokaz technik Taekwon-do. Jeden z uczniów zaprezentował swój niebanalny talent poetycko – recytatorski, przedstawiając publiczności napisany przez siebie długi wiersz o Odysie.

 
„Model przestrzenny Układu Słonecznego”

     

    Na lekcjach przyrody uczniowie klas VI zapoznali się z budową Układu Słonecznego. Następnie podsumowując zdobyte wiadomości, realizowali projekt - „Model przestrzenny Układu Słonecznego”. Nasi uczniowie, jak zwykle wykazali się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością, a ich modele wzbudziły ogromne zainteresowanie. Z pewnością można ich nazwać „Kosmicznymi Ekspertami”.
 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Małgorzata Marchlewska

 
Podsumowanie wyników klasyfikacji w I półroczu

    

     W dniu 25 stycznia odbyło się spotkanie Uczniów, Nauczycieli i Rodziców klas IV - VI podsumowujące wyniki klasyfikacji w I półroczu roku szkolnego 2016/2017. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy Vb  z wychowawczynią Panią Jadwigą Miłowską i Rodzicami. Obejrzeliśmy przedstawienie pt. "Śródroczny las", w którym uczniowie w dowcipnej formie podsumowali swoje sukcesy oraz mniejsze i większe porażki. Jednak sukcesów było zdecydowanie więcej. Średnia ocen uczniów klas IV - VI wyniosła 4,35, a 100 uczniów (ok. 44%) otrzymało gratulacje za bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za pracę w I semestrze i życzyła dalszych sukcesów oraz udanego i bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii.

 
Koncert kolęd

      1 lutego odbył się w naszej szkole koncert kolęd i pastorałek. Repertuar, utrzymany w świątecznym nastroju, zaprezentowali uczniowie klasy 4 c przygotowani przez Panią Magdalenę Ziółkowską. Nad artystycznym kształtem czuwała wychowawczyni klasy Elżbieta Turowska. Koncert uświetnili przybyli goście, a artyści za swój debiut na szkolnej scenie otrzymali zasłużone brawa i słodkie upominki przygotowane przez rodziców.
 
VII EDYCJI KONKURSU ORIGAMI

 LISTA LAUREATÓW I WYRÓŻNIONYCH UCZNIÓW

 
DLA NAUCZYCIELI SETKI

 

 Poniedziałek, czwartek czy niedziela,
Czternastego października - Dzień Nauczyciela!
Czym się różni od dni pozostałych?
To oczywiste: Nauczyciel - w blasku chwały!!!
     Naszych mentorów doceniamy
     Dziś życzenia im składamy:
By pierwiastki nie skakały,
By patyczaki się uśmiechały,
By abecadło się nie mieszało,
A średniowiecze - wesołym się stało,
By angielski i niemiecki żyły zawsze w zgodzie,
A gwizdek i piłka pomyślały o swobodzie,
By krzyżyk i wiolinowy klucz,
Taktownie mówiły: Dziś nikogo nie ucz!
By Enter klikał cały czas:
Nauczyciele, kochamy Was!

ps
Miejcie świadomość moi drodzy
Nie bądźcie dla mnie zbyt srodzy,
Dwa tygodnie się przygotowywałem
A pomysłów wiele miałem
Powyższe- wybrałem!

                                         Adam Rudnicki kl. 6a

 
ZOSTAŃ WYDAWCĄ BAŚNI - KONKURS

 Zapraszamy chętnych uczniów z klas 4,5 i 6 do wzięcia udziału w konkursie "ZOSTAŃ WYDAWCĄ BAŚNI".

 Przystępując do pracy weź pod uwagę podstawowe cechy baśni:

  • nieokreślone miejsce i czas
  • fantastycznych bohaterów, przedmioty i wydarzenia
  • pamiętaj, ze w baśni dobro zawsze pokonuje zło.

 Twoja praca powinna mieć formę książki, czyli musi posiadać okładkę, stronę tytułową z autorem i wydawcą. Może zawierać spis treści, rozdziały, numerowane strony, ilustracje. Format dowolny.

  Na gotowe prace czekamy do 31 października!

Organizatorzy konkursu:

Dorota Wawer

Urszula Sobkiewicz

 
miniLOGIA 15 - KONKURS

      

  Zbliża się I etap Przedmiotowego Konkursu Informatycznego miniLOGIA 15. Startujemy 26 października. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi  informacjami, które można znaleźć na stronie konkursu:  http://minilogia.oeiizk.waw.pl . Zgłoszenia przyjmuje p. wicedyrektor Aleksandra Byczkowska.

 
Wyślij kartkę bohaterom
na lekcjach historii piszemy kartki do żyjących powstańców

   Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji WYŚLIJ KARTKĘ DO POWSTAŃCA. Na lekcjach historii piszemy pocztówki,  zostaną one odwiezione do Muzeum Powstania Warszawskiego, które przekaże je bohaterskim obrońcom Warszawy.
   Oto link do strony z listą żyjących powstańców, do których, wspólnie z rodzicami, można do 2 października wysłać np. e - kartkę.
Zachęcamy do udziału w akcji.
 
Zbiórka książek dla Polaków na wschodzie.
wspieramy polskie szkoły na Białorusi i Ukrainie

     Do końca września trwa akcja organizowana przez Panie polonistki A.Berbekę i E.Turowską. Książki dla polonii na wschodzie (Białorusi, Ukrainie i Litwie) zbieramy już trzeci rok. Prosimy o przynoszenie książek dla dzieci, dla dorosłych, podręczników, bajek lub powieści do sali 26.
Dziękujemy
 
AKADEMIA DLA RODZICÓW

 

 

W DNIU 11 MARCA

SERDECZNIE ZAPRASZAMY
 NA RODZINNE WARSZTATY ORIGAMI

„WIOSNA TUŻ, TUŻ”,
które  odbędą  się w sobotę od  godz. 9.30  do  11.30  w  sali  świetlicowej.

ZAPISY W ŚWIETLICY DO 10 MARCA –  LICZBA  MIEJSC  OGRANICZONA

 
KONKURS „MÓJ PATRON, MOJE IMIĘ” - WYNIKI

 

 LISTA LAUREATÓW I WYRÓŻNIONYCH UCZNIÓW 

VII EDYCJI  KONKURSU   „MÓJ PATRON, MOJE IMIĘ”

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom

 

za wzięcie udziału w Konkursie „Mój patron, moje imię”.

 

Zapraszamy serdecznie wszystkich laureatów i wyróżnionych uczniów,

 

wraz z opiekunami na podsumowanie i wręczenie nagród,

 

które odbędzie się 17 marca 2017 roku o godz. 10.00

 

w Szkole Podstawowej nr 100 przy ulicy Tanecznej 54/58 w Warszawie.

 
Rekrutacja 2017/2018


Spotkanie dla Rodziców - 23 marca, godz. 18:00

Cel: przedstawienie oferty szkoły oraz warunków rekrutacji

do oddziału przedszkolnego i do klasy pierwszej

 na rok szkolny 2017/2018.

(nie dotyczy dzieci, które obecnie uczęszczają do oddziału przedszkolnego w naszej szkole i będą kontynuować naukę w klasie pierwszej)

                                                                                                           Halina Chaber
                                                                                                          Dyrektor Szkoły
 
Andrzejki w naszej szkole

 

     Tego dnia od rana  wolontariusze i uczniowie z Samorządu Szkolnego organizowali Andrzejkowe zabawy. Śmiechu było co niemiara.  Każdy - i uczniowie i nauczyciele – był bardzo ciekawy, co go czeka w przyszłości. Wróżby  i andrzejkowe zabawy niosły ze sobą pozytywne przesłanie, a przyszłość w naszych przepowiedniach jawiła się świetlanie, więc każdy był bardzo zadowolony. Miło było pomarzyć i choć przez chwilę pomyśleć jakie to przyjemności nas czekają.

 
Wizyta w Przedszkolu nr  79

 

28 listopada  uczniowie naszej szkoły odwiedzili dzieci z Przedszkola nr  79 przy ul.  Kajakowej. Podczas spotkania przybliżyliśmy dzieciom tradycję andrzejkową  i zorganizowaliśmy dla nich ciekawe wróżby. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze i sprawiło dzieciom wiele radości.

 
Warsztaty „W co się bawić z dziećmi, aby wspierać ich harmonijny rozwój”

     

      23 listopada odbyło się spotkanie w ramach Akademii dla Rodziców. Podczas warsztatów rozmawialiśmy o wspieraniu dziecka poprzez zabawę. Zaprezentowaliśmy konkretne gry, zabawy i aktywności, które wspomagają rozwój psychoruchowy i sprzyjają pielęgnowaniu więzi rodzinnych.

 
Zajęcia ze Strażą Miejską

  

  W bieżącym roku szkolnym w dniach 16 listopada i 1 grudnia  odbyły się  w naszej szkole  zajęcia  przeznaczone dla klas V z przedstawicielami Straży Miejskiej. Celem zajęć było przygotowanie młodzieży do zdania egzaminu na kartę rowerową. Na zajęciach uczniowie przypomnieli sobie ogólne przepisy związane z ruchem pieszych i rowerzystów, manewrami wykonywanymi na drodze, a także zostali zapoznani z niebezpieczeństwami na jakie są narażeni podczas pokonywania drogi do szkoły.

   W kwietniu uczniowie będą mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy teoretycznej , a w maju praktycznej podczas zdawania  egzaminu na kartę rowerową.

 
Grudniowe akcje wolontariackie

 Szanowi Rodzice, Drodzy Uczniowie

 Dyrektor szkoły oraz wolontariusze i opiekunowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom za udział w naszych grudniowych akcjach.

 Dzięki Wam zebraliśmy ogromną „Górę Grosza”, która przyczyni się do pomocy dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do rodzinnych domów.

 Groszy jest bardzo dużo – liczymy je uważnie – jeszcze dużo liczenia przed nami. Dokładną kwotę podamy do wiadomości już w nowym roku.

 Podopieczni schroniska „Na Paluchu” zostali obdarowani przez Was karmą i innymi niezbędnymi rzeczami, które pozwolą im przetrwać zimę.  

 Produkty żywnociowe oraz środki czystości, zebrane podczas dorocznej akcji „Talon serca”, przekazaliśmy do Domu Samotnej Matki i Dziecka w Chyliczkach. 

 Chcielibyśmy wszystkim złożyć serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne: aby te nadchodzące święta Bożego Narodzenia były dla nas wszystkim czasem przepełnionym miłością i radością, spędzonym w rodzinnym gronie, czasem odpoczynku i refleksji nad tym, co prawdziwie ważne, a Nowy Rok 2017 niech obfituje w dni pełne szczęścia i uśmiechu!

 
WOM - KOSZYKÓWKA CHŁOPCÓW

 

  Reprezentacja naszej szkoły wywalczyla I miejsce w zawodach w koszykówkę rozgrywanych w ramach WOM na Ursynowie i będzie reprezentowała naszą dzielnicę na Mistrzostwach Warszawy. Gratulujemy sukcesu zawodnikom i trenerowi.

 
Sprawnościowy Turniej Mikołajkowy

     W dniach 6 i 8 grudnia 2016 najmłodsi uczniowie naszej szkoły brali udział w Mikołajkowym Torze Sprawnościowym. Nasza reprezentacja zakończyła zmagania na III miejscu. Gratulujemy.

 
Akademia dla Rodziców

 

   Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów klas 0 – III  na spotkanie w ramach Akademii dla Rodziców – „Wpływ mediów cyfrowych na rozwój psychoruchowy dziecka”. Szkolenie poprowadzi pani Zofia Małachowska – psycholog z PORADNI PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNEJ NR  19 W WARSZAWIE. Spotkanie odbędzie się 02.02.2017 roku o godz. 17:00 w sali 27.

 
FOTOGRAF W SZKOLE

       Szanowni Państwo, w  tym roku zapraszamy uczniów do robienia zdjęć klasowych, portretowych, legitymacyjnych  w dniach 8, 9, 10 marca.

 

   Cennik:

  • zdjęcie klasowe - 15zł
  • zdjęcie portretowe - 15zł
  • zdjęcia legitymacyjne - 10zł

  

Zdjęcia klas będą wykonywane wg harmonogramu:

8 marca (środa) – 5a, 5c, 3c, 1a, 2e, 2b,2a

9 marca (czwartek) – 0a, 5b, 4c, 2c, 4a, 6c, 3b

10 marca ( piątek) – 4b, 6a, 1b, 6b, 3a, 0b, 2d

 

        Uwaga Uczniowie, Rodzice.

      W związku z rozbudową, wejście do szkoły od ul. Tanecznej, znajduje się przy  ul. Liptowskiej.

     Od ul. Puławskiej dojście ul. Magury.

 
Kiermasz Staroci

     1 października w godz. 9.00 – 12.00 w naszej szkole odbył się  tradycyjny już  Kiermasz Staroci.

    Uczniowie naszej szkoły przygotowali kramiki i stoiska z różnościami, a wychowawcy świetlicy  zorganizowali  „Dzień Zwierzaka”. Jak zawsze można było sprzedać lub kupić ubrania, zabawki, książki, gry, używany sprzęt sportowy i wiele, wiele innych ciekawych rzeczy. Rada Rodziców zorganizowała darmową loterię fantową. Podczas kiermaszu działała także kawiarenka z przepysznymi, domowymi  ciastami upieczonymi przez rodziców, uczniów i nauczycieli oraz pachnącą, smakowitą kawą, herbatą i napojami. Naszą imprezę odwiedził także Pan Burmistrz Robert Kempa.

     Mamy nadzieję, że Kiermasz Staroci był okazją do zrobienia w domach porządku w szafach, na strychach i innych domowych zakamarkach, aby zalegającym tam rzeczom, sprzedanym na kiermaszu, nadać nowe życie. Pani Dyrektor dziękuje wszystkim, którzy w trakcie kiermaszu przyłączyli się do zbiórki pieniędzy dla naszych uczniów, którzy 25 września 2016 r. w wyniku pożaru stracili dom. Zebrano 1045 zł.

 
 Wizyta w SP100 nauczycieli ze Szkoły Japońskiej działającej przy Ambasadzie Japonii w Warszawie.

     21.11.2016 r. w godz. 9:00 - 12:00 gościliśmy w naszej Szkole nauczycieli ze Szkoły Japońskiej, która znajduje się przy ul. Kormoranów w Warszawie.  Jest to szkoła podstawowa i i gimnazjum, prowadząca nauczanie w języku japońskim przeznaczona głównie dla dzieci japońskich mieszkających w Polsce. Pracownikami szkoły są w większości Japończycy przebywający w Polsce na trzyletnich kontraktach z Japońskiego Ministerstwa Edukacji. Pobyt w Polsce jest dla nich okazją do poszerzenia swojej wiedzy o polskim systemie edukacji.


   Goście z Japonii, oprócz zwiedzenia szkoły, wizytowali zajęcia z różnych przedmiotów, uczestniczyli w teatrzyku świetlicowym oraz spotkali się z nauczycielami. Rozmawiano głównie o organizacji szkół w Polsce i w Japonii, wskazywano różnice oraz wymieniono doświadczenia dotyczące nauczanych przedmiotów i metod pracy. Była to sympatyczna i pouczająca wizyta.

 
FESTIWAL DYNI

    

     28 października 2016 odbył się finał „Festiwalu dyni”. W ciągu tygodnia  na naszej wystawie pojawiały się nowe, ciekawe okazy. Dyniowe cuda rozgościły się na parapetach okiennych szkolnego korytarza. Od malutkich do prawdziwych olbrzymów. Od zwykłych, powszechnie znanych odmian do zupełnie nieprawdopodobnych. Niektóre dynie miały takie kształty, które wymagały jedynie drobnych zabiegów, aby  przekształcić się w ciekawy twór.  Inne zaś wymagały wiele precyzyjnych cięć.

 
WARSZTATY ORIGAMI

    

    SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA RODZINNE WARSZTATY ORIGAMI „MIKOŁAJE, CHOINKI  I GWIAZDECZKI”, które  odbędą  się 3  grudnia   od  godz. 9.30  do  11.30  w  sali  świetlicowej. ZAPISY W ŚWIETLICY DO 30 LISTOPADA –  LICZBA  MIEJSC  OGRANICZONA.

 
GÓRA GROSZA – XVII EDYCJA

 

   Wolontariusze w dniach 28.11 – 9.12.2016 r. będą zbierać w klasach grosze w ramach ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie.

 
WARSZTATY

 

Serdecznie zapraszam Rodziców i uczniów klas IV – VI na warsztaty bożonarodzeniowe w ramach Akademii dla Rodziców. Spotkanie poprowadzi pani Wiesława Żebrowska. Warsztaty odbędą się 03.12.2016 od godz. 9:00 do godz. 11:00 w sali nr 5. Zapisy do 01.12.2016 u  pani W. Żebrowskiej. Liczba miejsc ograniczona.

Nina Cyrek – pedagog szkolny

 
PSU NA BUDĘ (I KOTU TEŻ)

 

     Szkolny Klub Wolontariatu zachęca wszystkich, którzy kochają zwierzaki, do udziału w zbiórce koców, misek, karmy i wszystkiego innego, co pomoże zwierzętom ze Schroniska Na Paluchu przetrwać zimę. Zbiórka trwa do 9 grudnia. Rzeczy prosimy przynosić do s. 20.  

Dziękujemy!!!

Wolontariusze

 
TALON SERCA

        

        Szkolny Klub Wolontariatu organizuje zbiórkę darów (trwała żywność, środki czystości, zabawki) dla podopiecznych Domu Samotnej Matki. Wylosowane produkty prosimy przynosić do 14 grudnia do s. 20.  

Dziękujemy!!!

Wolontariusze

 
„Śniadanie Daje Moc”

         

      8  listopada obchodziliśmy Dzień Zdrowego Jedzenia pod hasłem „Śniadanie  Daje Moc”.  Zanim zorganizowaliśmy wspólne, szkolne śniadanie, w wielu klasach odbyły się lekcje związane z tematem zdrowego odżywiania się.  Oprócz teorii ćwiczyliśmy też praktyczne umiejętności. Na zajęciach koła przyrodniczego uczniowie przygotowywali wspaniałe, zdrowe kanapki, które kusiły nie tylko smakiem ale i wyglądem. Młodsi uczniowie na swoich lekcjach przygotowywali pyszne sałatki.

 
Wielkanocne spotkanie w SP100 /galeria/

 

 
„Mój patron – moje imię”

W dniu 17 marca 2017 r. odbyło się uroczyste podsumowanie i rozdanie nagród w VII edycji DZIELNICOWEGO KONKURSU: „Mój patron – moje imię” pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Ursynów.   Do konkursu przystąpiło 8 szkół i zgłoszono 27 prac w kategorii prac plastycznych z klas II i IV. Natomiast w konkursie wiedzy dla klas IV-VI do konkursu zgłosiło się 5 szkół  i wzięło udział 13 uczestników. Wyłoniono 6 laureatów oraz przyznano 4 wyróżnienia.

 

            Celem konkursu było poznanie swojego patrona oraz wybranych świętych, historii ich życia, działalności, kultu i znaczenia  imienia oraz przypomnienie polskiej tradycji świętowania dnia imienin. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom.

 

 Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2017
Nadziei, by nie opuszczała,
Radości, by rozweselała,
Miłości, by obrodziła,
Dobroci, by zawsze była
życzy Uczniom, Rodzicom oraz Nauczycielom i Pracownikom
Szkoły Podstawowej nr 100 im. płk. Francesco Nullo
Dyrekcja

 
Dzień Edukacji Narodowej i święto "Pierwszej Tarczy"

    

    14 października w SP100 obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Głównym wydarzeniem była uroczystość "Pierwszej Tarczy". Uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do społeczności "Setki". Święto było okazją do zapoznania ich z tradycją, Patronem i symbolami Szkoły. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny oraz otrzymali na pamiątkę szkolną tarczę i książki z dedykacją.  Pierwszoklasiści byli bardzo dumni, a ich rodzice - wzruszeni.  Uroczystość przygotowały wychowawczynie klas pierwszych: Pani Beata Michniewicz i Pani Joanna Jasińska.  
   Pozostali uczniowie razem z nauczycielami wybrali się w tym dniu do kina, Muzeum Etnograficznego lub spędzali czas w szkole na warsztatach teatralnych. Rada Rodziców, oprócz życzeń, zaprosiła wszystkich pracowników SP100 do teatru.

 
1 listopada

    

      W przeddzień Wszystkich Świętych uczniowie naszej szkoły razem z opiekunami p.Aleksandrą Byczkowską i Agnieszką Karpińską odwiedzili groby żołnierzy na cmentarzu w Pyrach.  Wolontariusze uprzątnęli mogiły z opadłych liści, posprzątali teren wokół grobów i zapalili znicze zebrane podczas szkolnej „Akcji Znicz”.

 
WSPOMNIENIE BOHATERÓW – UCZESTNIKÓW II WOJNY ŚWIATOWEJ

         O godz. 18:00 w Kościele w Pyrach odbyła się uroczystość z okazji 77 Rocznicy wybuchu II wojny światowej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z pocztem sztandarowym Szkoły, Dyrekcja  Szkoły Pani Aleksandra Byczkowska i Pani Halina Chaber oraz Rodzice.

 
WYPRAWKA SZKOLNA, STYPENDIA I ZASIŁKI SZKOLNE

  Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 5 lipca 2016 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i  materiałów edukacyjnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 1045) pomocą mogą zostać objęci (bez względu na sytuację materialną i życiową) uczniowie słabowidzący, niesłyszący, słabosłyszący, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym, z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją, z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera, posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o  systemie oświaty, pobierający naukę w szkołach dla dzieci i młodzieży w klasach VI szkoły podstawowej, klasach III gimnazjum, w zasadniczych szkołach zawodowych oraz liceach i technikach.

  Uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym uczęszczający w roku szkolnym 2016/2017 do klas I-III i VI szkoły podstawowej, klasy III gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej mają możliwość uzyskania wsparcia finansowego nie tylko na zakup podręczników, ale również zakup materiałów edukacyjnych. 

  Wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników należy składać w szkołach w terminie do dnia 9 września 2016 r.


  Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2016/2017 należy złożyć w szkole w terminie do 15 września 2016 r.  

  Wzory wniosków wraz z instrukcją znajdują się na stronie internetowej:  Biuro Edukacji.

 

 

^^^ROK SZKOLNY 2016/2017^^^ 

 
DNI URSYNOWA

 

   

Gratulujemy !

  Szkolnemu chórowi oraz solistkom: Aleksandrze Boguckiej z klasy VI  i Antoninie Wojs z klasy II  wspaniałego występu artystycznego z okazji tegorocznych Dni Ursynowa.

Życzymy dalszych sukcesów.

 
Inauguracja Roku Szkolnego 2016/2017 w „Setce”

      Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego odbyła się na boisku szkolnym. Była piękna pogoda, która przypominała atmosferę wakacji.  Uczniów, Rodziców, Nauczycieli oraz gości: Burmistrza Ursynowa Pana Roberta Kempę, Przewodniczącą RR Panią Ilonę Rucińską – Grzeszek oraz  Proboszcza miejscowej Parafii ks. Janusza Baranowskiego  powitała Dyrektor Szkoły Pani Halina Chaber. Po odśpiewaniu Hymnu Pani Dyrektor przypomniała o 77 Rocznicy wybuchu II wojny światowej, w której oddało życie wielu Polaków, a która wolności nam nie przyniosła. Polacy wolne, suwerenne państwo wywalczyli dopiero w 1989 r. dzięki działalności „Solidarności”, która narodziła się 36 lat temu w wyniku porozumień sierpniowych. Zgromadzeni uczcili minutą ciszy bohaterów walk o niepodległość.  Pan Burmistrz oprócz życzeń dla uczniów, nauczycieli i rodziców, przekazał uczniom klas pierwszych ursynowskie misie, aby towarzyszyły im i wspierały w codziennym szkolnym życiu. Ten rok dla naszej szkoły będzie szczególny ze względu na rozpoczętą rozbudowę, która potrwa ok. dwóch lat oraz czekające zmiany związane z reformą zapowiedzianą przez MEN. Mimo powrotu obowiązku szkolnego dla siedmiolatków, wielu rodziców zdecydowało się posłać do pierwszej klasy dzieci sześcioletnie. W SP100 w dwóch klasach pierwszych rozpoczęło naukę  50 uczniów, w tym 40. sześciolatków. Życzymy wszystkim uczniom, szczególnie tym najmłodszym, aby dobrze czuli się w szkole, byli radośni i odnosili sukcesy.

   

 

 
Wyniki konkursu SETKA FESTIWAL 2016
Dzielnicowy konkurs literacko - plastyczno- filmowy

 

Zapraszamy na uroczystą galę rozdania nagród 13 maja 2016 r. o godzinie 10.00.

 
MISTRZOSTWA URSYNOWA W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

          MISTRZOSTWA URSYNOWA W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT już za nami. Nasza drużyna dzielnie walczyła. W finale po rzucie karnym przegrała 1-0 i zakończyła zawody na II miejscu. Gratulujemy.

 
Setka Festiwal 2016
fotografie z gali rozdania nagród

 
Ursynowski Konkurs Informatyczny „Grafika komputerowa”.

 

      Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 6 b Aleksandra Świątkowska zajęła I miejsce w kategorii szkół podstawowych w Dzielnicowym Konkursie Informatycznym „Grafika komputerowa” zorganizowanym przez Gimnazjum nr 91 im. Stanisława Staszica.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
IV URSYNOWSKI FESTIWAL PIEŚNI POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

     Miło nam ogłosić, że Eliza Świątkowska, uczennica klasy 4c, zdobyła II nagrodę w IV URSYNOWSKIM FESTIWALU PIEŚNI POWSTANIA WARSZAWSKIEGO zorganizowanym pod Honorowym Patronatem Burmistrza Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy - Roberta Kempy. Festiwal odbył się 13 maja w Szkole Podstawowej nr 336 im. Janka Bytnara „Rudego” w Warszawie. Wzięło w nim udział dziesięć ursynowskich szkół.

Serdecznie gratulujemy.

 
IX Edycja Międzyszkolnego Konkursu: „Reuse – redukcja ilości odpadów”.

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że uczennica klasy 6b – Marta Misiejuk zajęła I miejsce w IX Edycji Międzyszkolnego Konkursu na plakat z cyklu „Dla Ziemi” – dla uczniów klas III – VI „Reuse – redukcja ilości odpadów” , a także II miejsce na prezentację multimedialną dla uczniów klas IV – VI w tym samym konkursie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Małgorzata Marchlewska

Wioletta Wielgat

 
KIERMASZ ŚWIĄTECZNO-ZIMOWY

          W sobotę 12 grudnia w godz. 9.00 – 12.00 odbył się w naszej szkole II kiermasz świąteczno – zimowy. Jak zawsze w atrakcyjnych cenach można było kupić lub sprzedać zimowy sprzęt sportowy, ubrania, zabawki, książki, gry planszowe, nawet ręcznie wykonane mydełka, czy biżuterię i ozdoby choinkowe. Wianuszki i mini-choinki z szyszek, kolorowe bombki i gwiazdki z przeróżnych materiałów cieszyły się dużym powodzeniem. Wśród sprzedawców można było spotkać także wytwórców naturalnych kosmetyków. Pachnące, pięknie opakowane mydełka, własnoręcznie wykonane z naturalnych składników z pewnością będą wspaniałym podarkiem pod choinkę. Kawiarnia oferowała pyszne ciasta upieczone przez rodziców, soki oraz gorącą kawę i herbatę. Przy stoiskach warsztatowych zorganizowanych w tym roku przez panie W.Żebrowską, A. Berbekę i E. Turowską uczniowie i rodzice wykonywali bombki z filcu, ozdoby techniką decoupage’u, quilingu, malowali szyszki na choinkę. Niektórzy uczestnicy warsztatów tak zawzięcie pracowali, że igły do filcowania odmówiły posłuszeństwa! Ale warto było  je połamać, żeby dowiedzieć się w jaki sposób wykonać takie ozdoby Samorząd uczniowski przygotował loterię fantową. Wszyscy świetnie się bawili przy rytmach świątecznych  kolęd i pastorałek. Jak co roku na kiermaszu nie tylko sprzedajemy i kupujemy, ale jest on też okazją do miłych spotkań towarzyskich uczniów, rodziców i nauczycieli.

            Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie w sobotni, przedświąteczny poranek!  

 
DZIELNICOWY KONKURS ORIGAMI

.

 
KONKURS MASEK - styczeń 2016

      W czasie zabawy karnawałowej uczniowie zaprezentowali wiele oryginalnych, wykonanych własnoręcznie masek. Panie  Aleksandra Byczkowska i  Wiesława Żebrowska ogłosiły konkurs na najpiękniejsze maski chcąc wykorzystać wasze pomysły i pracę, jaką włożyliście w ich wykonanie. Aż 30 uczniów otrzymało dyplomy za I, II i III miejsca oraz wyróżnienia. Maski można było obejrzeć na zorganizowanej w szkole wystawie.

 

 
Bal karnawałowy w Setce jak w Wenecji

      14 stycznia odbył się bal karnawałowy. Nauczyciele i uczniowie pod kierunkiem Pani Wiesławy Żebrowskiej i Aleksandry Byczkowskiej wykonali dekoracje, które wprowadziły uczniów  w nastrój prawdziwej zabawy, jak w słynnych karnawałach w Wenecji. Wszyscy uczniowie, wychowawcy i rodzice bardzo dobrze się bawili.

 Sala została pięknie udekorowana - tegoroczny temat przewodni to "Karnawał w Wenecji"  Rodzice fotografowali rozbawione dzieci.
  Uczniowie byli ciekawie ubrani i świetnie się bawili
 
BOŻE NARODZENIE UKRYTE W KOŁACH

       19 stycznia odbyło się podsumowanie VI edycji dzielnicowego konkursu origami "BOŻE NARODZENIE UKRYTE W KOŁACH" pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Ursynów. W konkursie wzięło udział siedem szkół, wpłynęły 62 prace. Nagrodzone prace umieszczono w katalogu, który uczestnicy otrzymali na pamiątkę. Wystawę prac dzieci można było oglądać w grudniu w Ratuszu na Ursynowie, a obecnie w SP100.  W trakcie uroczystości obejrzeliśmy inscenizację o historii i zwyczajach związanych z Bożym Narodzeniem przygotowaną przez świetlicowe koło teatralne. Jeszcze raz wszystkim laureatom gratulujemy i serdecznie dziękujemy nauczycielom za zaangażowanie i szerzenie sztuki origami.

   
 Laureaci i wyróżnieni uczniowie szkół ursynowskich.  Wystawa prac  w Ratuszu na Ursynowie.
   
 Okładka katalogu z pracami nagrodzonych uczniów.  Inscenizacja, którą koło teatralne pokazało na uroczystości
 
VIII URSYNOWSKI PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY „I TY TEŻ MASZ TALENT”

       Z radością zawiadamiamy, że mamy laureatów VIII Ursynowskiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży I TY TEŻ MASZ TALENT: 

I miejsce - Daria Pawelska z klasy 2b w kategorii TANIEC 

I miejsce – Milena Grigoryan z klasy 5b w kategorii GRA NA INSTRUMENCIE

II miejsce – Aleksandra Bogucka z klasy 6b w kategorii PIOSENKA 

      Konkurs odbył się 12 maja w Szkole Podstawowej nr 81 przy ulicy Puszczyka 6.

 

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

 
GŁOSOWANIE


 

 

 

Szanowni Państwo,

Członkowie Rady Rodziców złożyli do budżetu partycypacyjnego 3 projekty . Wszystkie przeszły pozytywną weryfikację i zostały dopuszczone do głosowania. Wszystkie projekty dotyczą naszego rejonu, tj. Zielonego Ursynowa i będą realizowane w naszej szkole. Są to kolejno:

 O szczegółach projektów mogą Państwo przeczytać wpisując powyższe skrócone adresy internetowe lub na stronie internetowej www.twojbudzet.um.warszawa.pl


 
Zwracam się do Państwa z wielką prośbą o głosowanie na nasze projekty.

 Głosować można w dniach 14.06 – 24.06 przez Internet, w urzędzie dzielnicy lub w mobilnym punkcie do głosowania. Wykaz punktów na tablicy RR w naszej szkole.

 W głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec Warszawy bez względu na wiek i zameldowanie.

  Możecie Państwo głosować tylko raz, na dowolną liczbę projektów, tak aby łączny koszt realizacji wszystkich wybranych przez Państwa projektów nie przekroczył kwoty dostępnej w wybranym obszarze, w naszym przypadku obszar Zielonego Ursynowa.

  Szczegóły głosowania http://www.twojbudzet.um.warszawa.pl/glosowanie_2017

 

Bardzo dziękujemy za oddane głosy. 

W imieniu Rady Rodziców,  

Przewodnicząca Rady  

Ilona Rucińska Grzeszek 

 
ANDRZEJKI 2015

      Ostatni dzień listopada wypełniony był zabawami, konkursami i – jak na ANDRZEJKI przystało – wróżbami. Wolontariusze przygotowali je dla swoich młodszych kolegów. W czasie przerw na korytarzach można było spotkać wróżki, cyganki i czarownice, które za pomocą tajemnych, sobie tylko znanych praktyk, orzekały o przyszłym losie żądnych takiej wiedzy uczniów. Każdy był ciekaw, co go spotka w najbliższym czasie. Do wszystkich klas zawitały też czarodziejki z koszami pełnymi niespodzianek z wróżbą. Tym razem tradycyjne ciasteczka z powodzeniem zostały zastąpione pysznymi galaretkami.

 

 
1 listopada

 Jak co roku w przeddzień Wszystkich Świętych, uczniowie naszej szkoły odwiedzili groby żołnierzy na cmentarzu w Pyrach. Wolontariusze wraz z opiekunem szkolnego klubu wolontariatu, p. Aleksandrą Byczkowską, uprzątnęli mogiły z opadłych liści i zapalili znicze.

 

 
VI EDYCJA DZIELNICOWEGO KONKURS ORIGAMI

   
 

     Serdecznie zapraszamy uczniów klas I -IV do udziału w VI EDYCJI KONKURSU ORIGAMI "BOŻE NARODZENIE UKRYTE W KOŁACH" Pod Patronatem Honorowym Burmistrza Dzielnicy Ursynów. 
    Prace należy składać do piątku 11 grudnia w świetlicy szkolnej. 

#REGULAMIN 

#FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

 
Pasowanie na ucznia

Uroczystość pasowania uczniów klas I rozpoczęła pani dyrektor Halina Chaber, która bardzo ciepło powitała pierwszoklasistów oraz wszystkich przybyłych gości. Pierwszaki zaprezentowały umiejętności zdobyte w pierwszym miesiącu nauki. Z wielkim zaangażowaniem dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki.

 

 

Po programie artystycznym Pani Dyrektor uroczyście pasowała uczniów, którzy ślubowali: „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły (…)”. Uczniowie klasy pierwszej zostali przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 100. Otrzymali tarcze, legitymacje uczniowskie, znaczki odblaskowe oraz książki.  

Drodzy Uczniowie Klas Pierwszych – serdecznie życzymy Wam wielu sukcesów, rozwijania talentów, wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i umiejętności.

 
Finał dzielnicowego WOM-u w unihokeju dziewcząt

     14 listopada 2015r.  w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 323 im. Polskich Olimpijczyków odbyły się finały dzielnicowych eliminacji w unihokeju dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły wywalczyła II miejsce. Gratulujemy.

 
miniLOGIA
     
 
      Wspaniałe osiągnięcie naszych uczniów! Pod względem liczby laureatów nasz szkoła zajęła I miejsce w województwie.
 
      Trzyletnia praca na zajęciach Koła Logo oraz na szkolnej platformie e-learningowej Moodle zaowocowała zdobyciem tytułów laureatów w Przedmiotowym Konkursie Informatycznym dla uczniów szkół podstawowych województwa mazowieckiego miniLOGIA 14 przez pięciu uczniów naszej szkoły, jeden został finalistą.
 

Laureatami zostali:

Aleksandra Buczma kl. 6a
Robert Gawroński kl. 5c
Igor Juszczuk kl. 6c
Adam Kliś kl. 6c
Tytus Sokołowski kl. 6b
 
Kamil Nasiłowski z kl. 6b uzyskał tytuł finalisty.
 
        Laureaci już dzisiaj mają zapewniony wstęp do dowolnie wybranego gimnazjum.
 
      Serdecznie gratulujemy i  życzymy sukcesów w LOGII w gimnazjum!!!
 
„ROWEROWY MAJ” czas zacząć!

      W kwietniu intensywnie przygotowywaliśmy się do udziału w Kampanii ‘Rowerowy Maj’ – odbyliśmy cykl warsztatów, wzięliśmy udział w apelu, w trakcie którego koordynator Kampanii zapoznał nas z regulaminem, tajnikami organizacji oraz z nagrodami. W szkole pojawiły się gazetki z ważnymi informacjami. Od dziś startujemy w ‘zdrowej rywalizacji’, w której głównymi nagrodami są: czyste środowisko, nasze zdrowie, przewietrzone umysły i dobry nastrój na cały dzień. Życzymy wszystkim uczestnikom wytrwałości!!! (szczególnie w deszczowe dni, których, mamy nadzieję, nie będzie wcale)

 

   

 

 
DNI ZDROWEGO JEDZENIA W SP100

   13 października uczniowie na kółku przyrodniczym przygotowywali kanapki. Miały być nie tylko smaczne i zdrowe, ale i pomysłowe.

Baranek, sowa, motylek, myszka, biedroneczki - oto nasze kanapeczki:

 

 

  Nasza szkoła włączyła się również do akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”.

16 października przygotowaliśmy zdrowe śniadanie.

  Z przyniesionych produktów, pod okiem nauczycieli i rodziców, dzieci robiły pyszne twarożki ze szczypiorkiem, rzodkiewką oraz miodem, sałatki, surówki, masła ziołowe i czosnkowe, a także kanapki. Na stołach nie zabrakło też tac pełnych owoców i warzyw.

 

 

 Celem akcji było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Wspólne przygotowanie i spożycie śniadania sprawiło dzieciom wiele przyjemności. Wszystko było bardzo smaczne i kusiło wspaniałym zapachem.

 
KAMPANIA ROWEROWY MAJ, 4 – 31 maja

 

   Nasza szkoła została zakwalifikowana do Kampanii ROWEROWY MAJ organizowanej przez Miasto Stołeczne Warszawa.

  Głównym celem tej Kampanii jest promowanie zdrowego stylu życia i zachęcenie uczniów, rodziców, nauczycieli do korzystania z roweru jako głównego środka transportu.

  Zachęcamy WSZYSTKICH, którzy MAJĄ TAKĄ MOŻLIWOŚĆ, do uczestnictwa w tej inicjatywie! 

  LICZY SIĘ KAŻDY nawet pojedynczy PRZYJAZD do szkoły  (rowerem, na hulajnodze, deskorolce, wrotkach), który zwiększa szansę klasy, szkoły na zwycięstwo.

Koordynator kampanii w SP 100
Agnieszka Karpińska

 
SOBOTA - PIKNIK Z "ROWEROWYM MAJEM"

      

        W ramach podsumowania kampanii Rowerowy Maj organizatorzy - ZDM oraz m.st. Warszawa -  serdecznie zapraszają wszystkich uczestników na rodzinny piknik rowerowy, który odbędzie się 18 czerwca w godzinach 12.00-17.00 na stadionie Syrenki. W czasie pikniku odbędzie się gra miejska, będą też konkursy z nagrodami i liczne atrakcje. Zapraszamy uczniów z Rodzinami.

        Wyniki uczniów z SP 100 zostaną ogłoszone 21 czerwca na apelu.

 
WYNIKI KAMPANII ROWEROWY MAJ

NAJBARDZIEJ ROWEROWĄ SZKOŁĄ ZOSTAŁA SP NR 66 IM. KS. JULIANA CHROŚCICKIEGO Z DZIELNICY WŁOCHY - FREKWENCJA ROWEROWA 74%.

NASZA SZKOŁA W KLASYFIKACJI OGÓLNEJ ZAJĘŁA 21 MIEJSCE Z FREKWENCJĄ ROWEROWĄ 48%.
GRATULUJEMY TYM, KTÓRZY TAK DZIELNIE WALCZYLI I JEŹDZILI PRZEZ CAŁY MAJ DO SZKOŁY NA ROWERACH, HULAJNOGACH, WROTKACH, DESKOROLKACH.

*wyniki szkół

NAJBARDZIEJ ROWEROWĄ KLASĄ W SP 100 ZOSTAŁA 4 A - GRATULUJEMY!
WŚRÓD KLAS I - III ZWYCIĘŻYŁA KLASA 2 B - GRATULACJE!

*wyniki klas

DROBNE UPOMINKI WRĘCZYMY WE WTOREK NA APELU!
WSZYSTKIM AKTYWNYM UCZESTNIKOM, RODZICOM I NAUCZYCIELOM DZIĘKUJEMY ZA ZAANGAŻOWANIE!

 
Apel wielkanocny
"Misterium Chrystus umarł - Chrystus zmartwychwstał"

      W tym roku apel świąteczny z okazji Wielkanocy uświetnili aktorzy teatru ''Łątka". Obejrzeliśmy misterium o śmierci i zmartwychwstaniu, niektórym z nas udało się nawet zagrać małe role. Na koniec każda klasa otrzymała czekoladowe jajka.

 

 
„MÓJ PATRON, MOJE IMIĘ”

          W 27 stycznia 2016 r. odbyło się podsumowanie i rozdanie nagród w VII edycji Konkursu: „Mój patron, moje imię”. Do konkursu przystąpili uczniowie klas drugich i trzecich. Celem konkursu było poznanie swojego patrona oraz wybranych świętych, historii ich życia, działalności, kultu i znaczenia imienia oraz przypomnienie polskiej tradycji świętowania dnia imienin.

 
NAGRODZONO SUKCESY UCZNIÓW W I PÓŁROCZU R. SZKOL. 2015/2016

            27 stycznia 2016 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość podsumowująca pracę uczniów w I półroczu. Apel uświetniły przedstawieniem klasy III B i C pod kierunkiem wychowawczyń Pani Bukowskiej i Pani Nowackiej. Uczniowie z najwyższą średnią otrzymali gratulacje.  Najwięcej gratulacji otrzymali uczniowie klasy VI B. Podsumowano także wyniki licznych konkursów szkolnych i pozaszkolnych. Wręczono dyplomy i nagrody książkowe. Największy sukces odniósł Piotr Fila z kl. VI B (uczeń Pani Patrycji Korlagi), który został laureatem kuratoryjnego konkursu matematycznego. Praca opłaciła się, bo będzie on zwolniony z I części sprawdzianu szóstoklasistów na koniec szkoły podstawowej.  Igor Juszczuk z kl. VI C (uczeń Pani Alicji Berbeki) zakwalifikował się do wojewódzkiego etapu konkursu historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia." Za dotychczasowe sukcesy wszystkim uczniom składamy serdeczne gratulacje.

 

 
Kiermasz staroci

Tegoroczny kiermasz staroci cieszył się dużym zainteresowaniem. Sprzedający uczniowie rozstawiali swoje kramy już od wczesnego rana. Stoiska z książkami, zabawkami, ubraniami, a także wyrobami rękodzielniczymi wypełniły szkolne korytarze po brzegi. Wśród kramów i kramików spacerowali kupujący – dzieci, rodzice, nauczyciele i nasi absolwenci. Były też stoiska usługowe. Do jednej z sal lekcyjnych wszyscy zaglądali bardzo chętnie, ponieważ Rodzice zorganizowali tam darmową loterię fantową, w której każdy los był wygrany. Miło było sobotni poranek rozpocząć wygranym losem na loterii.

 

 

W świetlicy czekały również atrakcje – wystawa zwierząt. Koty, psy, żółwie, świnki morskie, krab, prezentowały się pod czujnym okiem swoich właścicieli. Można było dowiedzieć się ciekawych rzeczy o zwierzakach goszczących w sali świetlicowej.

Po zakupach i odwiedzinach w naszym „zwierzyńcu” można było odpocząć w kawiarni, zjeść smaczne ciasto oraz wypić herbatę i kawę. Piękny zapach upieczonych przez rodziców ciast i ciasteczek unosił się już przy wejściu na kiermasz, trudno było się mu oprzeć, więc w kawiarence było tłoczno i gwarno.

 

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pracowali przy organizacji i podczas trwania kiermaszu – rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły i wolontariuszom. Miło spędziliśmy sobotni poranek w naszej „setce”. Kolejna lekcja przedsiębiorczości już wkrótce.

 
Europejski Tydzień Sportu

Związek Piłki Ręcznej w Polsce przyłączył się do akcji „Bądź aktywny”, która wpisuje się w program Europejskiego Tygodnia Sportu.

Z tej okazji w naszej szkole odbył się pokaz treningu piłki ręcznej. Pod okiem reprezentantek Polski trenowali uczniowie klas IV – VI. Zajęcia prowadziły : Monika Stachowska, Patrycja Królikowska, Hanna Sądej, Joanna Waga, Agnieszka Jochymek, Joanna Gadzina i Katarzyna Pasternak.

           Po zajęciach, a nawet w ich trakcie, dzieci mogły porozmawiać z kadrowiczkami, otrzymać pamiątkowe zdjęcia, autografy i gadżety związane ze zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Piłce Ręcznej. Imprezie towarzyszyła maskotka Men’s EHF Euro 2016 , czyli High Five. Szkoła otrzymała od ZPRP dwa komplety znaczników (koszulki) do gry a także tabliczki pod notatki.

Bardzo podobało nam się to spotkanie. Miło byłoby nam, gdybyśmy mogli częściej gościć reprezentantów Polski w różnych dyscyplinach sportowych. Wszak nie od dziś wiadomo, że sport jest mocną stroną „Setki”.

 
„Sprzątanie Świata”

   21 września nasza szkoła wzięła udział w akcji „Sprzątanie Świata”.

   Jest to coroczny ruch, w którym biorą udział wszyscy, którym nie jest obojętny los i wygląd naszej planety.

  Uczniowie wraz z nauczycielami przemaszerowali wzdłuż ulicy Puławskiej z transparentami, skandując wierszyki i hasła, np. „Mądre dzieci segregują śmieci”, „Nie bądź jeleń, szanuj zieleń”. Rozdawali również napotkanym przechodniom ulotki nawiązujące do tej akcji.

  Mamy nadzieję, że tego typu działania zaowocują w przyszłości chęcią dbania i poszanowania środowiska.

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Wakacje, wakacje i po wakacjach. Na uroczystych apelach, które odbyły się 1 września, Pani Dyrektor Halina Chaber serdecznie przywitała uczniów, nauczycieli i rodziców. Przedstawiła wychowawców klas oraz nowych nauczycieli. Pani Dyrektor przypomniała również zgromadzonym wydarzenia związane z dniem 1 września 1939 roku. 

Wśród gości, którzy uświetnili naszą uroczystość obecny był Pan Burmistrz Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy Robert Kempa, ksiądz prałat Janusz Baranowski oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Pani Dyrektor oraz zaproszeni goście szczególnie ciepło zwrócili się do najmłodszych uczniów. Pierwszoklasiści w prezencie od Pana Burmistrza dostali misie. Na tej niespodziance się jednak nie skończyło. Pan Burmistrz zapowiedział także, że nasza szkoła zostanie rozbudowana w przeciągu najbliższych dwóch lat.

            Po zakończonych apelach uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach.

 

Wszystkim Uczniom życzymy samych sukcesów, jak najlepszych ocen i wytrwałości a Nauczycielom zadowolenia z pracy i sukcesów zawodowych w rozpoczętym roku szkolnym 2015/2016!

 
Konkurs przyrodniczy i informatyczny

          Dnia 23 czerwca 2015r. w Urzędzie Dzielnicy Ursynów odbyło się uroczyste zakończenie Dzielnicowych Konkursów Ekologicznych „Dla Ziemi”

  • VIII edycji Konkursu na plakat „Reduce – redukcja ilości odpadów”
  • V edycji Konkursu Multimedialnego „Reduce – redukcja ilości odpadów”

         Z naszej szkoły nagrodzone zostały następujące osoby.

        W konkursie przyrodniczym na plakat „Reduce -redukowanie ilości odpadów”

III miejsce zajęły – Marta Misiejuk, Maja Micińska z klasy V b.

       Uczennice wykonały prace pod kierunkiem p. Małgorzaty Marchlewskiej.

      Natomiast w konkursie informatycznym na wykonanie prezentacji multimedialnej jury przyznało następujące miejsca.

I miejsce – Maja Micińska – kl. V b

II miejsce – Aleksandra Świątkowska – kl. V b

II miejsce – Marta Misiejuk – kl. V b

III miejsce – Justyna Nejman – kl. VI b

        Prace te zostały wykonane pod kierunkiem p. Wioletty Wielgat       

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
Bal Szóstoklasisty

      W dniu 12 czerwca odbyła się Gala Oskarowa, czyli Bal Szóstoklasisty. Impreza rozpoczęła się uroczystym polonezem oraz profesjonalną sesją fotograficzną. Na sali gimnastycznej wręczono statuetki w kategoriach: reżyseria, najlepsze scenografie, całokształt twórczości i osobowości, film anglojęzyczny, film sportowy oraz film o naukach ścisłych. Wyróżnieni zostali również uczniowie – najbardziej koleżeńska dziewczyna i najbardziej koleżeński chłopak z każdej klasy szóstej. Po oficjalnej części ceremonii nadszedł czas na zabawę w rytmie ulubionych piosenek.

 
miniLOGIA 13
    Wspaniałe osiągnięcie dwóch naszych szóstoklasistów! Trzyletnia praca na zajęciach Koła Logo zaowocowała zdobyciem tytułów laureatów w Przedmiotowym Konkursie Informatycznym dla uczniów szkół podstawowych województwa mazowieckiego miniLOGIA 13. Piotr Głowacki i Wiktor Krawczyk z klasy 6c już dzisiaj mają zapewniony wstęp do dowolnie wybranego gimnazjum.
     Serdecznie gratulujemy i  życzymy sukcesów w LOGII w gimnazjum!!!

 
Wielkanocne śniadanie

   Uczniowie z koła kulinarnego (pod kierunkiem pani Wiesi Żebrowskiej i pani Kasi Kaczmarczyk) oraz wolontariusze, z zaangażowaniem przygotowywali specjały na śniadanie wielkanocne. 26 marca zebraliśmy się przy wspólnym, pięknie nakrytym stole. Czego to na nim nie było! Jajka faszerowane różnymi pastami, twarożek, grzyby, kurczaczki i myszki z jajek, jajka z galaretek, mazurki i babki. Rzeżucha, żonkile i hiacynty wiosennie zdobiły stół.

   Pani dyrektor i ksiądz proboszcz przywitali uczniów i pracowników szkoły oraz złożyli życzenia. Potem odbyła się degustacja. Wszyscy zajadali ze smakiem. Przyjemnie było spotkać się w tak dużym gronie i poczuć świąteczną atmosferę.

 
Spotknie z Policjantami

W dniach 13 i 23 marca odbyły się w naszej szkole zajęcia dla klas IV – V z Policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego. Celem zajęć było przygotowanie młodzieży do zdania egzaminu na kartę rowerową. Na zajęciach uczniowie przypomnieli sobie ogólne przepisy dotyczące ruchu pieszych i rowerzystów, a także zostali zapoznani z niebezpieczeństwami na jakie są narażeni podczas pokonywania drogi do szkoły.

W kwietniu planowane jest jeszcze jedno spotkanie, a w maju uczniowie będą mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy teoretycznej i praktycznej podczas zdawania egzaminu na kartę rowerową.

 
Gra detektywistyczna

Jakiś czas temu…

Zresztą, przyznamy się… to było w grudniu tamtego roku.

Jako rodzice czasem niesfornych dzieci, postanowiliśmy zrobić im psikusa. Stwierdziliśmy, że dobrze by było, gdyby 6 grudnia przyszedł do nich Mikołaj… ale nie taki, który przyniesie im prezenty i zniknie, tylko taki nieco zbzikowany. Chcieliśmy też, żeby prezenty były w pełni zasłużone. Postanowiliśmy więc zrobić Wielkie Zamieszanie, a że cała klasa uwielbia „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”, zamieszanie miało za zadanie wprawić w ruch machinę detektywistyczną. Chcieliśmy, żeby nasi mali miłośnicy śledztw, mieli do rozwikłania prawdziwą zagadkę.

Napisaliśmy scenariusz, żeby się w tym zamieszaniu nie pogubić. Poprzebieraliśmy się, nauczyliśmy ról i z ogromną tremą wprowadziliśmy dzieci w wir zabawy detektywistycznej. A wszystko to za zgodą, pełną aprobatą i z wielkim zaangażowaniem Wychowawczyni!

Ale nie uprzedzajmy faktów…

Zapraszamy do lektury książki, która właśnie ujrzała światło dzienne. Długo, oj długo musiała ona poczekać. Cóż, w zabieganym świecie dorosłych czasami jedna mała książeczka powstaje rok… Zobaczcie, jak to wtedy wyglądało!

 
Deutsch Wagen Tour

 24 lutego gościł u nas Deutsch Wagen Tour. Urzestników przywitała uczennica klasy VIa - Aleksnadra Gadowska- posługująca się niemlże biegle językiem niemieckim. Następnie mieliśmy mozliwość podziwiać występy taneczno- muzyczne w wykonaniu gościnnie przybyłych uczennic z sąsiadującej placówki: Aurus. Dziewczynki wykonały piosenki: „Schnappi” oraz „Hey ho” zachęcając tym rówieśników do wspólnego śpiewania i nauki przy pomocy piosenek- muzyka to bowiem wspaniały przewodnik po świecie języków!!

 
Szkolny Konkurs Teatralny z okazji 120 lecia urodzin Juliana Tuwima
rozstrzygnięty

     Szkolny Konkurs Teatralny z okazji 120 lecia urodzin Juliana Tuwima został przygotowany przez panie polonistki A. Berbekę i E. Turowską we współpracy z nauczycielem plastyki panią A. Byczkowską,  polegał na przygotowaniu inscenizacji wybranego wiersza poety. Celem było wzbogacenie wiedzy teatralnej uczniów, równolegle odbył się też konkurs plastyczny na ilustrację do wybranego wiersza J. Tuwima. Na lekcjach j. polskiego i plastyki uczniowie projektowali afisze teatralne do swoich przedstawień oraz wykonywali ilustracje. Wszystkie prace można oglądać na korytarzu szkolnym.  Zależało nam, aby wzięła w nim udział jak nawięsza liczba uczniów danej klasy. Komisja oceniała dobór i interpretację wiersza, zaangażowanie całej klasy, wyraz artystyczny, kostiumy, dekoracje, podkład muzyczny. Przesłuchania konkursowe odbyły się 16 lutego na 5 i 6 lekcji. Klasy VI A i B zostały zwycięzcami konkursu. VI A zprezentowala  "Rzepkę", VI B "O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci" . II miejsce zdobyła klasa VI C, która przedstawiła wiersz "Rzepka", III miejsce klasa VB, która  pokazała "Pana Tralalińskiego".  Zwycięzcom gratulujemy.  Dziękujemy jury oraz Radzie Rodziców za ufundowanie zwycięzcom warsztatów teatralnych "Dotknąć teatr", które odbyły się w naszej szkole 19 i 20 lutego. 

 
Finał Międzyszkolnego Quizu Realioznawczego.

  6 lutego w Szkole Podstawowej „Primus” odbył się finał Międzyszkolnego Quizu Realioznawczego z wiedzy o krajach niemieckojęzycznych.

   Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów a pierwsze miejsce zajął Oliwer Misztal z klasy Vb.

   Serdecznie gratulujemy!

    Uczniów przygotowała p. Lidia Mańko-Banek -nauczycielka języka niemieckiego.

 

zobacz starsze

 

.


 

 


 

 


 
Konto szkoły nr:
29 1030 1508 0000
0005 5033 8068