Dzisiaj jest:
Twoje Menu Jesteś tutaj:    /   Aktualności

Biuletyn Informacyjny

Jeśli chcesz otrzymywać
najnowsze informacje o naszej
szkole dodaj swój adres e-mail


Kiermasz Staroci

 

Kiermasz Staroci

              Rok szkolny rozpoczął się na dobre, jesień zbliża się wielkimi krokami. Czas zrobić porządki. Zróbmy przegląd szaf, półek, pudeł, strychów i innych zakamarków.

 30 września (sobota) w godz. 9.00 – 12.00 w naszej szkole odbędzie się tradycyjny Kiermasz Staroci.

           Uczniowie przygotują kramiki i stoiska z różnościami, a wychowawcy świetlicy zorganizują „Dzień Zwierzaka”.

Jak zawsze można będzie sprzedać lub kupić ubrania, zabawki, książki, gry, używany sprzęt sportowy i wiele, wiele innych ciekawych rzeczy.

          Rodzice zapraszają uczestników kiermaszu na znane i mniej znane atrakcje. Może będzie loteria? A może „wymienianka”? A może niespodzianka? Kto wie? ;)

         Podczas kiermaszu będzie działała kawiarenka z przepysznymi, domowymi ciastami upieczonymi przez rodziców, pachnącą kawą, herbatą oraz napojami.

 

 Serdecznie wszystkich zapraszamy!

 
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

   Inauguracja nowego roku szkolnego 2017/2018 tradycyjnie w "Setce" odbyła się na bosku szkolnym. Pani Dyrektor przywitała Uczniów, Rodziców, Nauczycieli oraz gości Pana Piotra Zalewskiego Wiceburmistrza Dzielnicy Ursynów, Panią Ilonę Rucińską - Grzeszek Przewodniczącą RR oraz Janusza Baranowskiego ks. Proboszcza Parafii św. Zofii Barat. Szczególnie serdecznie przywitała klasy siódme i kl. pierwsze. Ci ostatni otrzymali prezent od Pana Burmistrza - misie Ursynki, które  najmłodszym uczniom będą towarzyszyć przez najbliższe lata nauki.

   Po odśpiewaniu hymnu Pani Dyrektor przypomniała zebranym historyczne rocznice: powstania warszawskiego, podpisania porozumień sierpniowych oraz wybuchu II wojny światowej. Następnie przedstawiła wychowawców klas, nowo zatrudnionych nauczycieli oraz poinformowała o trudnych warunkach lokalowych, w których będą się uczyć uczniowie do chwili oddania nowej, będącej jeszcze w budowie części dydaktycznej szkoły. Wszyscy marzymy o tej chwili, tym bardziej, że uroczystość odbywała się na tle nowego budynku, który bardzo pięknie prezentuje się od strony boiska. 

   Mimo, że tego dnia dzień był pochmurny to życzenia, prezenty i perspektywa wprowadzenia się za trzy miesiące do nowej szkoły zapowiada słoneczną przyszłość nowego roku szkolnego.

 
Obchody 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej

W dniu 1 września uczniowie i nauczyciele naszej Szkoły wzięli udział w dzielnicowej uroczystości obchodów 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej.  Uroczystość odbyła się na terenie Parafii p.w. św.  Ap. Piotra i Pawła w Pyrach, gdzie na miejscowym cmentarzu znajdują się mogiły 125 żołnierzy Wojska Polskiego poległych w okolicy podczas obrony Warszawy w czasie kampanii wrześniowej, w powstaniu warszawskim oraz zamordowanych w więzieniu na  Pawiaku. Dla uczczenia poległych Bohaterów SP100 wystawiła Poczet Sztandarowy.

 

 

.


 facebook

 


 

 


 
Konto szkoły nr:
29 1030 1508 0000
0005 5033 8068